Переваги будинків за канадською технологією

 0-56 Житлові будівлі з SIP (це спеціальні панелі – Structural Insulated Panel) з’явилися на пострадянському просторі відносно недавно, проте попит на них з кожним роком зростає все більше. Йдеться про так звані канадські будинки, так як вперше описувана технологія будівництва з’явилася саме в цій холодній країні (є ще фінські і датські, але вони мало чим відрізняються, так що розповідати про них немає сенсу).

Переваги таких будинків

Їх можна описати таким чином:

  • Міцність. Для з’єднання SIP використовують дерев’яні бруски, які кріпляться за технологією паз-шиз (по суті, її можна порівняти із збірними конструкторами типу Lego). Це і надає будівлі максимально можливу стійкість.
  • Енергозбереження. Будинки з SIP мають дуже велику теплоємність, так як самі панелі складаються з декількох щільних шарів (пароізоляція, утеплювач та інші). Наприклад, якщо протопити такий будинок, а потім перестати використовувати піч, то температура буде зменшуватися лише на три градуси щодоби. Виходить, що в зимовий період можна заощадити досить пристойні гроші.
  • Легкість конструкції. Вага одного квадратного метра панелі – 20 кілограмів. Тобто, будинок можна зводити на недорогому фундаменті. При цьому, будова витримає вітер майже будь-якої сили і навіть землетрус в 9 балів за шкалою Ріхтера.
  • Швидкість будівництва. Будинок з SIP можна звести буквально протягом 2-3 тижнів. Чому це можливо? Будівельники просто як би складають конструкцію з невеликої кількості складових. Звідси і швидкість.
  • Відносна дешевизна.Замовляти будівництво таких будинків краще в великих спеціалізованих компаніях, які можуть зробити все під ключ: від складання проекту до оздоблювальних робіт.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *