Основные виды кабелей ВВГ

74010697Кабелі для облаштування електричних мереж на сучасному ринку представлені в широкому асортименті. Кожен з видів даної продукції призначений для вирішення певних технічних та інженерних задач. Для облаштування електричних мереж сьогодні часто використовують мідні кабелі (ВВГнг, наприклад). Детальніше про їх види та особливості розповість ця стаття.

Класифікація та характерні риси кожного типу

В першу чергу слід розшифрувати абревіатуру ВВГ. Вона вказує на силовий провід, зовнішня ізоляція і покриття жил який виконаний з полівінілхловіда. Такий кабель відрізняється стійкістю до дії агресивних середовищ, високою міцністю і довговічністю. Жили такого силового дроту гнучкі, можуть бути одно- або багатодротовими.

Однією з найбільш поширених модифікацій даного виду кабелю є ВВГнг. Останні дві букви в абревіатурі означають те, що якщо виникає небезпека пожежі, провід не підтримує горіння, завдяки вогнетривкої оболонці.

Маркування ВВГп на кабелі вказує на плоский перетин, такі дроти часто використовують для прокладки в повітрі. Абревіатура ВВГз означає наявність у кабелю додаткової ізоляції між жилами (найчастіше з гуми або полівінілхлориду).

Не варто плутати описані вище типи силових проводів з міді які мають схоже маркування з алюмінієвими кабелями (АВВГ). За експлуатаційними характеристиками останні значно поступаються силовим проводам з міді, в деяких електричних системах використання алюмінію строго заборонено.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *