Шпалери і малюнок на стіні з рідких шпалер

Починаючи роботи по дизайну інтер’єру та ремонту в квартирі в цілому, що не рідкісним питанням буває питання про те, який матеріал використовувати для стін – поклеїти шпалери або ж пофарбувати стіни фарбою? Шпалери – це красиво і не одноманітно, але складно, а фарба як то не сучасно, однотипно, але просто і недорого. Останнім часом широкого поширення став набувати третій варіант – компромісний – рідкі шпалери купити які можна в будь-якому будівельному магазині.

При “поклейки” рідких шпалер немає необхідності підганяти малюнок, ліквідувати з’являючиєся бульбашки і завоздушини, вирізати в шпалерах ніші для розеток і проводки ( за посиланням : представлені різні ідеї для ремонту квартири). Такі шпалери хороший варіант для приміщень, що мають багато кутів і виступів. Рідкі шпалери для стін можна використовувати в новобудовах, хоча будинок і буде давати усадку, матеріал не деформується, як у випадку з використанням паперових шпалер.

Починаючи працювати з таким видом шпалер, варто попередньо підготувати стіну – зняти старі шпалери, при наявності грибків провести обробку стін антисептиком, потім стіни прошпаклевати і прогрунтувати.
Другий етап – приготування шпалер. Кількість води потрібно взяти відповідно до інструкції, вона не повинна бути холодною або гарячою (норма 30-35 градусів Цельсія), щоб клей не збився в грудочки. Додаткові компоненти, наприклад, блиск або колір, в воду висипаються спочатку, а потім вся суха обойна суміш. Матеріал перемішується тільки вручну, не допускається перемішування механічними предметами, це може порушити структуру.

Для нанесення шпалер використовується спеціальне пристосування – пластмасова кельма. Суміш варто наносити злегка під кутом, надлишки матеріалів з укосів зрізаються ножем, коли стіни висохнуть. Після нанесення шпалер, змоченою у воді кельмою, згладжуються всі шорсткості і нерівності стін.
Для повного висихання шпалер необхідно 2-3 дні. Решту матеріалу не слід викидати, краще запакувати його в целофан, так як може виникнути необхідність в коректуванні стіни в разі забруднення. Тоді достатньо буде розмочити збережений матеріал в теплій воді, додати трохи клею, після чого можна буде зняти пошкоджені шпалери і нанести свіжі.

З використанням рідких шпалер можна не тільки покривати стіни суцільним шаром, а й створювати малюнки. Для цього спочатку потрібно нанести на стіну ескіз, потім матеріал розподілити таким чином, щоб він злегка виходив за контури, а вже за допомогою кельми підбити матеріал до контуру. Якщо є внутрішній контур малюнка, там, де складно підбити край ребром кельми, можна використовувати будь-який шпатель. Кожен наступний шар важливо наносити після висихання попереднього.

Створюйте свій індивідуальний дизайн стін за допомогою сучасних матеріалів!

За матеріалами Vizima-design.com.ua .

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *