Вибираємо циркуляційний насос для сонячного колектора

Система гарячого водопостачання, побудована на використанні енергії світла – вигідне сезонне рішення. Однак потрібно розуміти, що досягти високої функціональної якості геліосистеми без використання електроенергії не вийде. Найбільш важливі вузли, що відповідають за циркуляцію теплоносія, періодичність роботи насоса, потребують електриці. Взяти, хоча б, циркуляційний насос для сонячного колектора . Цей агрегат встановлюється в системах з примусовою циркуляцією нагрітої води. Перевагами таких систем прийнято вважати той факт, що наявність насоса спрощує монтаж акумулює бака щодо постачає контуру системи. У геліосистемах з насосом, бак можна встановити в будь-якому місці. Зовсім інша ситуація спостерігається в геліосистемах з природною циркуляцією патока: бак повинен розташовуватися вище контуру, щоб вода під силою тяжіння, розподілялася по трубах без застосування додаткового тиску.

Електронасос для геліосистеми

В певному сенсі електронасос для геліосистеми – це серце, що змушує воду рухатися по трубах. Без нього, що доходить до споживача потік теплої води, був би вкрай слабким. Використовувати воду під низьким тиском дуже незручно.

Як вибрати відповідний насос?

Для цього доведеться провести деякі математичні маніпуляції, з метою визначення пропускної здатності системи. На полицях спеціалізованих магазинів представлені агрегати, що володіють пропускною спроможністю в районі 5 кубометрів на годину. Цього цілком достатньо для будь-якої геліосистеми. Також, вибираючи насос для геліосистеми , слід звертати увагу на такий показник, як максимальний напір. Найбільш поширеними є моделі з максимальною силою потоку в 7 метрів. Теоретично цього повинно вистачити, навіть якщо насос буде розташовуватися в підвалі двоповерхового приватного будинку. Широкий вибір насосів для сонячного колектора представлений на сайті Antika.com.ua .

Насосні групи

Очевидно, що насосний вузол, складається не тільки з силового агрегату, але і важливих датчиків, що дозволяють відслідковувати рівень тиску в мережі, температуру теплоносія. Всі ці прилади представлені в спеціалізованих магазинах у вигляді готової насосної групи. Туди, як уже було сказано, входять:

  • насос для геліоколектора;
  • крани, що відповідають за затоку, слив;
  • перехідники для шланги;
  • витратомір;
  • манометр;
  • термометр;
  • аварійний клапан.
    Готові насосні групи прискорюють проведення монтажних робіт, що є ключовим значенням для тих, хто вирішив облаштувати геліосистему у власному будинку, не вдаючись до сторонньої допомоги.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *